Gyventojams

Ar žinojote, kad bibliotekoje galite NEMOKAMAI mokytis?

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje (PAVB) galite nemokamai mokytis informacinio raštingumo pagal šias temas:

  • Išmokime dirbti kompiuteriu“ – trukmė: 30 akad. val. (12 dienų po 2 astronomines valandas). Kursas skirtas visiškai neturintiems darbo su kompiuteriu įgūdžių. Baigę šį kursą, mokėsite įjungti ir išjungti kompiuterį, valdyti pelę ir klaviatūrą, dirbti Windows 7 operacinėje sistemoje, skaityti naujienas ir ieškoti informacijos internete, susikursite elektroninio pašto dėžutę ir išmoksite skaityti bei siųsti laiškus.
  • Elektroninis bendravimas Skype programa“ – trukmė: 7,5 akad. val. (3 dienos po 2 astronomines valandas). Kursas skirtas jau turintiems pagrindinius darbo su kompiuteriu įgūdžius (maždaug tai, kas paminėta „Išmokime dirbti kompiuteriu“ temoje) ir turintiems elektroninio pašto dėžutę. Kurso metu susikursite Skype paskyrą, išmoksite prisijungti Skype programoje su savo paskyra, įtraukti naują kontaktą, parašyti žinutę, paskambinti kitam Skype naudotojui, siųsti ar gauti failus bei pakeisti pagrindinius Skype programos nustatymus.
  • Dokumentų redagavimas MS WORD 2010 programa“ – trukmė: 15 akad. val. (6 dienos po 2 astronomines valandas). Kursas skirtas jau turintiems pagrindinius darbo su kompiuteriu įgūdžius (maždaug tai, kas paminėta „Išmokime dirbti kompiuteriu“ temoje). Kurso metu išmoksite įjungti MS Word 2010 programą, susipažinsite su programos paskirtimi bei pagrindiniais įrankiais. Išsiaiškinsite kas yra failas ir aplankas, išmoksite kurti, kopijuoti, perkelti ir trinti failus bei aplankus. Pasinaudodami MS Word 2010 programa išmoksite sukurti ir išsaugoti paprastą dokumentą, į jį įterpti nuotrauką ir lentelę.
  • Skaitmeninė fotografija. Google Picasa programa“ – trukmė: 15 akad. val. (6 dienos po 2 astronomines valandas). Kursas skirtas jau turintiems pagrindinius darbo su kompiuteriu įgūdžius (maždaug tai, kas paminėta „Išmokime dirbti kompiuteriu“ temoje) ir mokantiems dirbti su failais ir aplankais (apie failus ir aplankus plačiau mokoma „Dokumentų redagavimas MS WORD 2010 programa“ kurse). Kurso metu susipažinsite su IrfanView ir Google Picasa programomis ir jų galimybėmis. Išmoksite Google Picasa programoje peržiūrėti nuotraukas, jas pasižymėti, koreguoti. Išmoksite sukurti nuotraukų albumus Google Picasa programoje (patogesnei nuotraukų peržiūrai). Išmoksite pasirinktas nuotraukas eksportuoti (kopijuoti) į USB atmintuką. Jei turėsite elektroninio pašto dėžutę, pasimokysime nuotraukas siųsti elektroniniu paštu. Susipažinsite su esminiais nuotraukų skenavimo ir spausdinimo principais.

Kurių temų mokymus lankyti renkatės Jūs – galite eiti tik į vienos temos mokymus, bet jei yra poreikis, galite registruotis ir lankyti kad ir visų temų mokymus.

Stengiamės pasiūlyti tokias temas, kad Jūs baigę mokymus, galėtumėte savarankiškai dirbdami su kompiuteriu atlikti pagrindines užduotis. Jei tik yra galimybės, rengiame naujas temas.

Informacija apie išankstinę registraciją į mokymus skelbiama likus maždaug mėnesiui iki mokymų pradžios:

  • bibliotekos  internetinėje svetainėje (www.pavb.lt);
  • informacija gali būti paskelbta „Sekundė“ dienraščio penktadienio priede „Senvagė“;
  • jei lankotės bibliotekoje, stebėkite stendus pirmame aukšte – ten talpiname ir plakatus, nurodančius artimiausius mokymus.

Mokymai vyksta visus metus, išskyrus vasaros mėnesius. Taip pat, mokymai gyventojams gali nevykti, jei tuo metu yra didelis kompiuterių klasės užimtumas vykdant kitas bibliotekos veiklas.

Registracija vyksta tik atvykus į biblioteką (Respublikos g. 14, Panevėžys) ir Registratūroje (I a.) užpildant pateiktą registracijos anketą (jei tuo metu dar yra laisvų vietų).

Jei kyla klausimų, kreipkitės į  Jolantą Gorskienę el. paštu jolanta.gorskiene@pavb.lt, tel. (8~616) 19 013.

Informaciją parengė:
Aivaras Neimontas
Inžinierius programuotojas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *